Sayfa içeriğine erişmek için tıklayın
Reklamı Kapat
X

Hızlı Erişim Menüsü

TV Yayın Akışı
RSS
TRT Market
Engelsiz TRT
 
 

TV Kanalları Menüsü

TRT.net.tr


İnterneti, kamuoyuna veri ve bilgi sunma olanağı yaratan yeni bir yayın ortamı olarak tanımlayıp yayınlarına bu yönde şekil veren Kurumumuz televizyon, radyo, uydu yayınları ve modern stüdyo olanaklarıyla yıllardır sürdürdüğü yayın kalitesini internet ortamına da taşımıştır.

TRT’yi doğru, hızlı ve güvenilir bulduğu için tercih eden internet kullanıcıları, www.trt.net.tr adresinde artık daha doyurucu bir içerik bulmaktadır. Çağdaş bir tasarımla yeniden düzenlenen TRT internet sitesi, güçlü teknik altyapısıyla internet haberciliğinde de en kapsamlı içerikle ve geniş kitlelere ulaşabilecek bir internet yayınını hizmete sunarak yayıncılığın her alanında kaliteli hizmet sunmaktadır. TRT’nin internet sitesi yenilenen yüzü ve içeriğiyle okuyucuların internetten etkin biçimde yararlanmasını sağlamaktadır.

Sitenin ana sayfası, haberler için farklı erişim noktaları sunarken, “Televizyon”, “Radyo”, “Haber”, “Spor”, “Finans” ve “Languages” linkleri portallere geçiş olanağı sunmaktadır.

Podcast sistemiyle kullanıcıya istediği televizyon ya da radyo programını bilgisayarına indirerek izleme ve dinleme olanağı sunulurken,Streaming sistemi sayesinde seslere ve görüntülere, veri bilgisayara indirilmeden ulaşılabilmekte ve aynı anda, farklı izleyiciler tarafından 15 bin video izlenebilmektedir.

Haberin canlı olarak izlenmesine imkân veren haber portali, en güncel haber, görüntü, fotoğraf ve yorumlarla birlikte yer almaktadır. Portalden; “Türkiye, Dünya, Ekonomi, Spor, Sağlık, Çevre, Kültür Sanat” kategorileriyle birlikte, dünya basınından özetlere, haber programlarını yeniden izlemeye imkân tanıyan podcast uygulamalarına ve son eklenen görüntülü haberlere de ulaşılabilmektedir.

“Bakış Açısı” köşesinde gündemde yer alan konularla ilgili stratejik yaklaşımlar konunun uzmanlarıyla değerlendirilmekte,

Finans bölümünde, ekonomi haberleri, üç dakikada bir güncellenen İMKB verileri, serbest piyasa döviz kurları, yatırım fonları ve banka faiz verileri alınabilmekte,

Spor bölümünde, Süper Lig’deki karşılaşmaların skorları anında takip edilebilmekte, Türkiye Profesyonel Futbol Ligleri, Avrupa Ligleri ve Avrupa Kupalarının yanı sıra basketbol, voleybol, hentbol ve diğer spor dallarına ilişkin detaylı haber ve sonuçlara da ulaşılabilmektedir.

Televizyon sayfasında “Yayın Akışları”, “Bu akşam” ve “Az Sonra” seçeneği ile izleyicilere kolay ulaşım seçeneği sunulurken programlar eğitim-kültür, çocuk, dizi, sinema, haber, spor, müzik-eğlence başlıkları altında bulunabilmektedir.

İnternet sitesinde yer alan radyo sayfasındaki akışlar, radyolarımızda yayınlanmakta olan tüm programları içeren veri tabanı kullanılarak güncellenmiş ve programların güncel tanıtım içeriği sağlanmaktadır.

Podcasting uygulamasına başlanmış, belirlenen radyo programları; yayınlarını saatinde takip edemeyen ve/veya beğendikleri programları arşivlemek isteyen dinleyiciler için yüklenmektedir.

Hızlı ve kesintisiz erişim sağlayan sistem sayesinde, canlı radyo, televizyon, isteğe bağlı medya ve internet içeriği, 1’er Gbps olmak üzere toplam 4 Gbps üzerinden hizmete sunulmaktadır.

Yeni internet sitesinin bir başka önemli özelliği de farklı cihazlardan ve farklı internet tarayıcılarından erişilebilir olmasıdır. Media player içeren cep telefonlarından ve diğer mobil aygıtlardan, (PDA) el bilgisayarlarından internet sitesine erişim sağlanabilmektedir. Farklı internet tarayıcıları ile içeriğe ulaşım sağlanabilmekte ve aygıtların erişim hızlarına uygun içerik sıkıştırmasıyla dinamik içerik sunumu gerçekleştirilebilmektedir.