UEFA Avropa Liqası 3-cü tǝsnifat mǝrhǝlǝsinin ilk matçlarına yekun vurulub
UEFA Avropa Liqası 3-cü tǝsnifat mǝrhǝlǝsinin ilk matçlarına 29 karşılaşmayla yekun vurulub.
Spor Toto Süper Liqa tǝmsilçisi Medipol Başakşehirin Xorvatiya qrupu Rijeka ilə oynadığı maç heç-heçǝ nǝticǝlǝnib.
Bir digər Türk qrupu olan Osmanlıspor isə Estoniya komandası Nomme Kaljunu 1-0 məğlub edib.
İngiltərə nümayəndəsi West Ham United, səfərdə Sloveniya komandası Domzalena 2-1 məğlub olub.
Avstriya nümayəndəsi Admira Wackerin, Çex rəqibi Slovan Liberecǝ 2-1 məğlub olduğu matçın 55-ci dəqiqəsindǝ stadionun elektriklǝrinin kəsilməsi səbəbiylə qarşılaşmağa təxminən yarım saat fasilǝ verilb.
3-cü tǝsnifat mǝrhǝlǝsinin ilk matçlarında ǝldǝ edilǝn nǝticǝlǝr belǝdir:
AEK Larnaca (Kıbrıs Rum İcması) - Spartak Moskva (Rusiya): 1-1
Oleksandriya (Ukrayna) - Hajduk Split (Xorvatiya): 0-3
Heracles (Niderland) - Arouca (Portuqaliya): 1-1
Lille (Fransa) - Qəbələ (Azərbaycan): 1-1
Jelgava (Latviya) - Beitar (İsrail): 1-1
Torpedo Zhodino (Belarus) - Rapid Wien (Avstriya): 0-0
Slavia Praqa (Çexiya) - Rio Ave (Portuqaliya): 0-0
Zaglebie Lubin (Polşa) - Sonderjyske (Danimarka): 1-2
Austriya (Avstriya) - Spartak Trnava (Slovakiya): 0-1
Lokomotiva Zaqreb (Xorvatiya) - Vorskla (Ukrayna): 0-0
Göteborg (İsveç) - HJK Helsinki (Finlandiya): 1-2
Medipol Başakşehir (Türkiyə) - Rijeka (Xorvatiya): 0-0
Birkirkara (Malta) - Krasnodar (Rusiya): 0-3
Luzern (İsveçrə) - Sassuolo (İtaliya): 1-1
Grasshoppers (İsveçrə) - Apollon (Kıbrıs Rum İcması): 2-1
Genk (Belçika) - Cork City (İrlandiya): 1-0
Osmanlıspor (Türkiyə) - Nomme Kalju (Estoniya): 1-0
Pandurii (Rumıniya) - Maccabi Tel Aviv (İsrail): 1-3
Vojvodina (Serbiya) - Dinamo Minsk (Belarus): 1-1
Shkendija (Makedoniya) - Mlada Boleslav (Çexiya): 2-0
Panatinaikos (Yunanıstan) - AIK (İsveç): 1-0
Herta Berlin (Almaniya) - Brondby (Danimarka): 1-0
Gent (Belçika) - Viitorul (Rumıniya): 5-0
Videoton (Macarıstan) - Midtjylland (Danimarka): 0-1
Domzale (Sloveniya) - West Ham United (İngiltərə): 2-1
AZ Alkmaar (Hollandiya) - PAS Giannina (Yunanıstan): 1-0
Aberdeen (Şotlandiya) - Maribor (Sloveniya): 1-1
Saint-Etienne (Fransa) - AEK (Yunanıstan): 0-0
Admira Wacker (Avstriya) - Slovan Liberec (Çexiya): 1-2