Fenerbahçe a obținut victorie în 12 meciuri din acest sezon

Fenerbahçe a învins în deplasare cu 1-0 formația Alanyaspor în a 6-a săptămână din Superligă, păstrându-și poziția de lider.

2041609

Galben-albaștrii și-au mărit numărul de victorii în toate competițiile la 12.

Echipa Fenerbahçe a fost găzduită de Alanyaspor în a 6-a săptămână din Superligă.

Irfan Can Kahveci a marcat golul triumfului în minutul 43 al meciului disputat pe stadionul Alanya Oba.

În minutul 59, arbitrul Atilla Karaoğlan l-a eliminat de pe teren pe directorul tehnic al formației Corendon Alanyaspor, Ömer Erdoğan, care a primit un cartonaș roșu pentru obiecțiile sale.

Cu acest rezultat, Fenerbahçe, care a luat 5 din 5 în campionat, continuă să fie pe poziția de lider cu 15 puncte.

Sub conducerea lui İsmail Kartal, galben-albaștrii au plecat de pe teren cu o victorie în 12 meciuri din acest sezon, inclusiv în Liga Conferinței și Superliga.

Alanyaspor, care a suferit prima înfrângere în acest sezon, a rămas cu 7 puncte.