În duelul de 7 goluri, Bayern Munchen a fost învingătoare...

Echipa germană Bayern Munchen a învins cu 4-3 pe englezii din Manchester United în meciul din Grupa A a Ligii Campionilor UEFA.

2040263

În meciul disputat pe Allianz Arena, Bayern Munchen a intrat la vestiare cu 2-0, prin golurile marcate de Leroy Sane în minutul 28 și Serge Gnabry în minutul 32.

Manchester United a redus diferența la 1 prin golul înscris de Rasmus Hojlund în minutul 49.

La 4 minute după acest gol, reprezentativa germană a obținut un penalti după o analiză VAR.

Harry Kane, care a preluat mingea pentru lovitura de pedeapsă, a mărit din nou diferența la 2 în scorul 3-1.

În minutul 88, echipa engleză a dus scorul la 3-2 prin Carlos Casemiro.

Bayern Munchen a răspuns la acest gol prin Mathys Tel în minutul 90.

Golul lui Casemiro din prelungiri nu a fost suficient pentru echipa engleză.

Bayern Munchen, care a câștigat duelul golurilor cu 4-3, a obținut 3 puncte și a preluat poziția de lider în Grupa A, unde se află și Galatasaray.