Naționala Türkiye a pierdut amicalul cu Polonia

Echipa națională va juca primul său meci în Grupa F de la EURO 2024, marți, 18 iunie, împotriva Georgiei.

2151349

Naționala Türkiye a pierdut în deplasare meciul amical cu Polonia.

Națională de fotbal, care continuă pregătirile pentru EURO 2024, a pierdut cu 2-1 în fața Poloniei în ultimul meci amical.

Polonia a condus cu 1-0, prin golul lui Swiderski din minutul 12.

Echipa națională a egalat în minutul 77, prin golul marcat de Barıș Alper Yılmaz.

Polonia a preluat din nou conducerea în minutul 90, în urma golului înscris de Zalewski, și meciul s-a încheiat cu scorul de 2-1.

Echipa națională nu a reușit să se impună în cele 4 meciuri amicale disputate în martie și iunie pentru EURO 2024.

Naționala a pierdut cu 1-0 în fața Ungariei, cu 6-1 în fața Austriei, cu 2-1 în fața Poloniei și a remizat 0-0 cu Italia.

Echipa va juca primul său meci în Grupa F de la EURO 2024, marți, 18 iunie, împotriva Georgiei.