Fenerbahçe a luat turul cu un spectacol de goluri...

În turul 2 al preliminariilor Ligii Conferinței UEFA, reprezentativa Türkiye, Fenerbahçe a învins cu 4-0 echipa Zimbru din Moldova, în returul meciului câștigat cu 5-0.

2019061

Golurile echipei turcești au fost marcate de Tadic în minutul 48, Bashuayi în minutele 57, 59 și Ismail Yüksek în minutul 77.

Cu acest scor, Fenerbahçe s-a calificat în turul următor în preliminariile Ligii Conferinței UEFA.

Rob Harvey, de la Federația Irlandeză de Fotbal, a arbitrat meciul disputat pe stadionul Zimbru.

În primul meci disputat pe stadionul Ülker, galben-albaștrii s-au impus cu 5-0 prin golurile marcate de Ferdi Kadıoğlu, Ryan Kent, Edin Dzeko, Sebastian Szymanski și Joshua King.

Echipa Fenerbahçe va înfrunta în runda următoare învingătoarea meciului Differdange-Maribor.