Török győzelem a RoboChallenge versenyen

A Bukarestben 10. alkalommal megrendezett RoboChallenge Robotikai Versenyt török diákok nyerték

841534

Európa legnagyobb robotikai versenyén 7 ország 116 csapata, összesen 482 fő vett részt. A Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi gimnázium diákjai, Musa Sadık Ünal és Abdurrahman Emirhan Ünal a "TeleTouch" nevű projektjükkel nyerték a "Freestyle Showcase" első díját.

A Mexikóból, Nagy-Britanniából, Franciaországból, Lengyelországból, Kolumbiából, Kongóból, Peruból, Ecuadorból, Romániából és Törökországból érkezett csapatok november 3-5 között versenyeztek a Bukaresti Műszaki Egyetemen.

A társadalmi felelősség, gazdaságosság és egyedi tervezés témájú "FreeStyle" kategóriában a Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi diákjai egy teljes mértékben saját tervezésű és kivitelezésű, "TeleTouch" elnevezésű, 3D-s, kézmozdulatokkal irányított, online vezérelt robotikus kézi irányítással nyerték az első díjat.

A professzorokból és docensekből álló zsűri érdeklődését felkeltő, Ersin Ertürk tanácsadásával készült projekt kémiai kutatások, távirányítású operációk és az űrkutatás területén minden, emberi kézzel végzett munkára használható.

A Mexikóban és Ecuadorban 2018-ban rendezett robotikai versenyekre is meghívott csapat célja, hogy a Kínában rendezett versenyen is részt vegyen.