Új célok felé tör a török női röplabda-válogatott

A világ- és Európa-bajnok török női röplabda válogatott mindössze 3 nap pihenés után Japánba indul a 2024-es párizsi olimpia selejtezőjére.

2034047

A válogatott a texasi Arlington városban játszott FIVB röplabda Nemzetek Ligája döntőjében Kínát legyőzve lett aranyérmes.

A nagy amerikai sikert követően megkezdődött a felkészülés az Európa-bajnokságra.

A válogatott először a németországi Düsseldorf városba, majd veretlenségét megőrizve az utolsó 16 közötti mérkőzésekre Brüsszelbe utazott.

A Belgiumot legyőzve a negyeddöntőbe jutó válogatott a negyeddöntőben Lengyelországot, az elődöntőben Olaszországot legyőzve jutott a döntőbe, ahol a Szerbia felett aratott győzelemmel 9 mérkőzéses bajnoki sorozatuk végén Európa-bajnoki címet szereztek.

Daniele Santarelli olasz vezetőedző 3 nap bajnoki szünetet adott a csapatnak, mely szeptember 7-én, csütörtökön ér véget.

A 2024-es párizsi olimpia selejtezőin a B csoportban játszó válogatott szeptember 8-án, pénteken az isztambuli repülőtéren gyűlik össze, hogy Tokióba repüljön az olimpiai kvótáért.

A szeptember 16-24 között játszott tokiói mérkőzéseken a házigazda Japán mellett Brazília, Belgium, Bulgária, Puerto Rico, Argentína és Peru lesznek az ellenfeleik.