Mehmet Kazan török golfozó Csehországban nyert bajnokságot

Mehmet Kazan nyerte meg az Európai Mozgássérült Golf Szövetség (EDGA) által szervezett Czech Disabled Golf Masters 2022 bajnokságot.

1847891

Csehországból, Szlovákiából, Belgiumból, Hollandiából, Dániából, Németországból, Olaszországból, Szlovéniából, Ausztriából, a Dominikai Köztársaságból és Törökországból összesen 67 sportoló vett részt a csehországi Golf Resort Black Bridge-ben megrendezett Czech Disabled Golf Masters versenyen.

Az eseményen Törökországot Ahmet Özyazıcı és Mehmet Kazan képviselte.

A versenyek utolsó fordulójának végén Mehmet Kazan összesen 147 (+1) bruttó pontszámot ért el a bruttó strokeplay 1 kategóriában.

A holland Daphne Van Houten is ugyanezt a pontszámot érte el, így rájátszásra került sor köztük.

Kazan végül maga mögött hagyta a riválisát, és a Czech Disabled Golf Masters 2022 bajnoka lett.

Kazan a nett strokeplay 1 kategóriában összesen 143 nettó pontszámot ért el, és ezzel első helyezést ért el ebben a kategóriában is.

Emellett a Best Leg Men kategóriában is első helyezést ért el, és összesen négy trófeát nyert a bajnokságon.