Török siker az isztambuli Balkán-bajnokságon

Nagy sikert ért el a török atlétikai válogatott csapat az Isztambulban megrendezett fedett pályás Balkán-bajnokságon.

1790551

18 érmet szerzett a török atlétikai válogatott csapat a 27. Fedettpályás Balkán-bajnokságon.

A Török Atlétikai Szövetség honlapján olvasható tájékoztatás szerint a török atlétikai válogatott csapat szerezte meg az első helyet tegnap az Isztambulban megrendezett fedett pályás Balkán-bajnokságon, amelyen 19 ország mintegy 250 sportolója vett részt.

Tuğba Danışmaz sorozatban másodszor nyerte meg a bajnoki aranyérmet a női hármasugrásban, és saját rekordját megdöntve új török rekordot is felállított.  A női hármasugrásban 13,97 méter volt a korábbi török rekord. A hármasugrás szabadtéri rekordját szintén Tuğba Danışmanz tartja 14,09 méterrel.

A 23 éves Kayhan Özer egy másik török ​​sportoló volt, aki sorozatban második alkalommal nyerte meg a balkáni fedettpályás atlétikai bajnokságot.

İlyas Çanakçı a 400 méteren 46.58-as eredménnyel bejött a harmadik helyre a török ranglistán.

A 2003-ban született Ismail Nezir, aki ugyanabban a versenyben indult a másik sorozatban is, 46.76-ra csökkentette legjobb idejét, és megdöntötte a 20 éven aluliak török ​​fedettpályás rekordját.

Şilan Ayyıldız a női 1500 méteren szerezte meg az első helyet, 4.12.78-as teljesítményével a híres albán atlétát, Luiza Gegát maga mögött hagyva. Luiza Gega a 3000 méteres versenyben Emine Hatun Tuna-Mechaal előtt az első helyet szerezte meg, míg Emine ezüstérmet szerzett.

Súlylökésben Pınar Akyol 17,44 méteres eredménnyel szerezte meg az első balkáni fedettpályás aranyérmét a felnőtteknél, míg a férfi 1500 méteres síkfutásban Mehmet Çelik 3.45,65-ös eredményt ért el.

Tuğba Toptaş a női 800 méteres futásban aranyérmet szerzett, és 2.05.51-es eredménnyel a negyedik helyre került a törökországi ranglistán.