Megkezdődött a 4. Antalya Kerékpártúra

A 4. alkalommal megrendezett Antalya Kerékpártúra a Side és Antalya közötti első szakasz versenyével indult.

1777053

Az első nap győztese Matteo Malucelli lett a Gazprom Rusvelo csapattól.

Az első 144 kilométeres szakaszon olyan jelentősebb idegenforgalmi helyszíneket is érintettek, mint az Aszpendosz ókori színház, a Manavgat-vízesés és Belek.

A verseny Antalya egyik népszerű üdülőhelyén, Side történelmi városában indult.

A túrán 14 ország 23 csapata és 156 sportolója állt rajthoz, és az erős szél rányomta a bélyegét az első napi versenyre.

A megközelítőleg 70 kilométeres szélsebesség 30 kilométer alá csökkentette a kerékpárosok tempóját.

A szakasz első bónuszkapuján először Giulio Masotto haladt át a Corratec csapattól.

A 98 kilométer után következő bónuszkapunál Benjamin Perry nyert a Win Sungod csapattól.

A program utolsó bónuszkapujánál Jakub Marek Mareczko az Alpecin Fenix csapattól lett az első.

Az Antalya Kerékpártúra első szakasza sprint döntővel zárult.

A versenyt Matteo Malucelli, a Gazprom Rusvelo csapatának tagja nyerte meg 3 óra 24 perc 27 másodperces idővel.

Összesítésben az első helyen álló Malucelli után Jakup Mareczko a második, Karl Patrick Lauk pedig a harmadik lett.