A török válogatott hétfőn meggyőző játékkal 3-1-ra legyőzte a bolgárokat

Hétfőn két mérkőzés volt az ankarai társrendezésű Európa-bajnokság A csoportjának harmadik fordulójában.A török női röplabda-válogatott hétfő három játszmát nyert.

1259132

A török női röplabda válogatott a 2019-es Európa-bajnokság A csoportjának harmadik mérkőzésén 3-1-re verte Bulgáriát.

A csoportban 3 meccsből 3-at nyerő Törökország bejutott az utolsó 16 közé.

A török válogatott Bulgária előtt Görögországot 3-0-ra, Finnországot 3-2-re győzte le.

Az Ankara Arénában Bulgária ellen játszott meccsen az első szettet 25-21-re nyerő Törökország a második szettet is kényelmesen, 25-11-re nyerte.

A harmadik szettet Bulgária nyerte 25-20-ra, ezzel az állás 2-1-re módosult.

A negyedik szettet 25-18-ra ismét Törökország nyerte, beállítva a 3-1-es végeredményt.

A nemzeti válogatott a csoportban a 4. meccset augusztus 28-án török idő szerint 19:30-kor Franciaország ellen játssza.

Eredmények:

A csoport, Ankara:

Törökország-Bulgária 3-1 (21, 11, -20, 18)

Szerbia-Franciaország 3-1 (19, 13, -17, 23)

Az állás: 1. Szerbia 9 pont, 2. Törökország 8, 3. Görögország 6, 4. Franciaország 2, 5. Bulgária 1, 6. Finnország 1

B csoport, Lódz:

Lengyelország-Ukrajna 3-1 (-20, 11, 22, 15)

Olaszország-Belgium 3-0 (18, 21, 23)

Az állás: 1. Olaszország 9 pont (9-0), 2. Lengyelország 9 (9-1), 3. Belgium 6, 4. Szlovénia 3, 5. Ukrajna 0 (1-9), 6. Portugália 0 (0-9)

D csoport, Pozsony:

Szlovákia-Fehéroroszország 3-2 (-22, -22, 17, 18, 14)

Németország-Oroszország 3-2 (-18, 21, 23, -14, 11)

Az állás: 1. Szlovákia 8 pont (9-2), 2. Németország 8 (9-3), 3. Oroszország 7, 4. Spanyolország 3, 5. Fehéroroszország 2, 6. Svájc 0