Halep jutott elődöntőbe a wimbledoni tenisztornán

A román Simona Halep jutott tovább az elődöntőbe az év harmadik Grand Slam-tornáján, a wimbledoni teniszbajnokságon.

1233436

A hetedik helyen szereplő román Halep az ötvenedik helyen szereplő kínai Zhang ellen játszott a londoni füves pályán rendezett Grand Slam-torna nyolcadik napján, a női egyesének elődöntőjében.

Az egyes számú teniszpályán játszott mérkőzés 86 percig tartott, és a román Halep két szettben, 7:6, 6-1 arányban győzte le az ellenfelét, és jutott tovább az elődöntőbe.

Az ukrán Jelina Szvitolina két szettben, 7:5, 6:4 arányban győzte le a cseh Karolina Muchovát, és jutott be az elődöntőbe női egyesben.

Szvitolina először jutott be az elődöntőbe a wimbledoni teniszbajnokságon, a hetedik helyen szereplő román Simona Halep lesz az ellenfele.