Kikapott a Galatasaray

A Galatasaray 2-1-re kikapott a portugál Benficától

362845

Az UEFA Bajnokok Ligája selejtezőjének „C” csoportjában, a 4. heti mérkőzésen a török Galatasaray idegenben 2-1-re kikapott a Benficától.
A mérkőzés első félidejében egyik csapatnak sem sikerült gólt rúgnia. A szünetet követően a második félidőben mindkét csapat csere nélkül, a kezdő 11-gyel lépett a pályára. Az 52. percben Jonas nagyon jól kihasználta a Galatasaray védelmének hibáját, és a portugál csapatkapitány, Luisao fejes gólpasszából belőtte a házigazda csapat első gólját.
Alig telt el 6 perc az első gólt követően, amikor a Galatasaray játékosa, Podolski egy jól kihasznált helyzettel egyenlített. A gyenge védelemmel és hibákkal küszködő Galatasaray azonban nem tudta megállítani a portugál csapatkapitány, Luisao gólját, akinek találatával a végeredmény is kialakult a mérkőzés végeredménye, 2-1.
A 85. percben Gaitan második sárga lapjával együtt a piros lapot is megkapta, így a Benfica 10 emberrel maradt a pályán. A mérkőzés utolsó perceiben egyenlíteni próbáló Galatasaray játékosa, Yasin Öztekin a 90+2. percben nagyon jó helyzetben volt a kapu előtt, ám kihasználni nem tudta, így a csapat elesett a döntetlentől.
Ezzel az eredménnyel a „C” csoportban a Benfica 9 ponttal átvette a vezetést a 7 ponttal rendelkező Atletico Madrid előtt. A Galatasaray 4 ponttal a harmadik helyen áll.