Malajziában folytatódik a MotoGP

A szezon 17. futamát a malajziai pályán futják.

398676

A motorkerékpáros világ legfontosabb versenye, a MotoGP a szezon 17. futamával Malajziában folytatódik.
A malajziai futamot Szepang városának 5,5 kilométeres pályáján futják, ahol 20 kört kell megtenniük a versenyzőknek. A hétvége az edzőfutamokkal kezdődik, majd a szombati időmérő edzéseket követően a verseny október 25-én vasárban, magyar idő szerint 8 órakor kezdődik.
Katar, Argentína, Hollandia és Nagy-Britannia a Movistar Yamaha olasz versenyzőjének, Valentino Rossinak hozott győzelmet. Az USA-ban, Németországban, San Marinóban, Indianapolisban és Ausztráliában a Repsol Honda spanyol pilótája, Marc Marquez győzött. Spanyolországban, Franciaországban, Olaszországban, Katalóniában, Csehországban és Aragonban a Movistar Yamaha spanyol versenyzője, Jorge Lorenzo állhatott a dobogó legfelső fokára. A japán futamot pedig a Repsol Honda spanyol pilótája, Dani Pedrosa nyerte meg.
A szezon végéig már csak 2 futam van hátra, a pilóták és a csapatok állása pedig a következő: