Rekord eredményekkel esett ki a török úszónő

Kiemelkedő teljesítménye ellenére nem jutott tovább Viktoria Zeynep Güneş az úszó-világbajnokságon

313109

Lezajlott az oroszországi Kazánban zajló világbajnokság 200 méter vegyes női úszásának elődöntője.
A 16. Vízisport-világbajnokságon úszásban induló török sportoló, Viktoria Zeynep Güneş kilencedik helyen ért célba versenyszáma, a 200 méteres vegyes úszás elődöntőjében, így kiesett a versenyből, annak ellenére, hogy a török országos és az ifjúsági világrekordot is megdöntötte.
Viktoria Zeynep Güneş a délelőtti versenyszám során 2:12.91-es idejével török országok rekordot állított fel, és az ifjúsági világcsúcsot is megdöntötte.
Ennek ellenére a 16 versenyző közül kilencedikként célba érő, 17 éves Viktoria Zeyneb eredménye nem volt elegendő a továbbjutáshoz. A döntőbe az első 8 jutott be, így ő elvesztette az esélyt, hogy a végső megmérettetésen is rajthoz állhasson.
A versenyben a leggyorsabb a magyar Hosszú Katinka volt, aki az első helyet 2:06.84-es idővel, új Európa-csúccsal szerezte meg.