Török érmek női birkózásban

Az ifjúsági Európa-bajnokságon ezüst- és bronzérmet szereztek a török lányok.

322066

Az Isztanbulban, a Bağcılar Olimpiai Sportközpontban zajló ifjúsági Európa-bajnokság délelőtti versenyeiben a török Buse Tosun legyőzte német, bolgár és norvég ellenfeleit, így az aranyéremért léphetett szőnyegre. A 63 kilogrammos súlycsoportban a végső összevetésben az orosz Ljubov Ovcsarova azonban 8-0-nál tussal győzött, így Tosun az Európa-bajnokság második helyezettjeként ezüstérmet nyert.
A szintén Törökországot képviselő Evin Demirhan a 48 kilogrammos súlycsoportban a rumén Seicariu ellen szerzett bronzérmet. 55 kilogrammban Ayşe Vatansever, 72 kilogrammban Ayşegül Özbeğe nem tudott a dobogóra állni.
csapatban Törökország jelenleg a harmadik helyen áll. A bajnokságot Azerbajdzsán vezeti 58 ponttal, őket Oroszország követi 50 ponttal, Törökország 40 ponttal a harmadik.
A birkózók legközelebb a kötöttfogású számokban lépnek szőnyegre. A török sportolók közül Doğuş Ayazcı 50 kilogrammos, Murat Fırat 60 kilogrammos, Furkan Bayrak 74 kilogrammos, Zübeyir Ekinci pedig 96 kilogrammos súlycsoportban