Négy érmet szereztek a török karatésok

Az Európa Játékokon négy érmet szereztek a török karatésok.

303474

Az 1. Európa Játékok (Baku 2015) versenyein kitűnően szereplő török válogatott karatésai 4 érmet is szereztek.
A Crystal Hall-ban rendezett versenyeket a török sportolók közül két nő és két férfi is tatamira lépett.
A 2011-es és 2012-es Európa-bajnokságra is kijutott Serap Özçelik a nők 50 kilogrammos súlycsoportjában az ukrán Katyerina Krivával folytatott, 0-0-ra végződő küzdelem után pontozással győzött. A döntőben az ausztrál Bettina Plankkal került szembe, és 1-0-s győzelemmel elhozta az Európa Játékokon az első török aranyérmet.
Az idei isztanbuli felnőtt Európa-bajnokságon bronzérmet szerző Burak Aygur a férfiak 67 kilogrammos súlycsoportjában az elődöntőben az azeri Nijazi Alijevet 4-1-re verte, a döntőben pedig a francia Steven Da Costa elleni, 3-3-ra végződő küzdelmet követően pontozással nyert, és így szerezte meg a törökök második aranyérmét.
Merve Çoban a nők 61 kilogrammos súlycsoportjában 6-0-ra verte a szlovák Tyasza Risticet, a döntőben pedig a francia Lucie Ignace elleni 1-1-re végződő küzdelem után a francia sportoló pontozással győzött, így a török versenyző ezüstéremmel zárta a versenyt.
Erman Eltemur a férfiak 75 kilogrammos súlycsoportjában az olasz Luigi Busa ellen 4-4-es döntetlent ért el, bírói pontozással veszített. A bronzéremért folytatott küzdelemben 5-0-ra verte a német Noah Bitschet, így bronzérmet szerzett Törökországnak.