Világbajnok lett a török taekwondós

A Törökországot képviselő İrem Yaman aranyérmet nyert az Oroszországban rendezett taekwondo világbajnokságon.

280783

Az oroszországi Cseljabinszkban rendezett Taekwondo Világbajnokság utosó napján, az esti versenyeken lépett tatamira Irem Yaman, hogy az elődöntőben a belorusz Viktoria Belanoszkajával mérje össze erejét. A kezdettő fogva jobb teljesítményt nyújtó 18 éves sportoló 9-0-ra győzött, így jutott a döntőbe.
Yaman a döntő mérkőzésen a spanyol Marta Calvo Gomezzel küzdött meg, és remek küzdelemben, 14-4-re nyerte a világbajnokság döntőjét.

Négy érmet nyertek a török sportolók
Az Oroszországban rendezetett világbajnokságon 100 ország mintegy 200 sportolója vett részt. Törökországot 8 női és 8 férfi versenyző képviselte.
A törökök közül ketten is felállhattak a dobogó legfelső fokára: Irem Yaman mellett Servet Tazegül olimpiai bajnok is aranyérmet nyert a férfiak 68 kilogrammos súlycsoportjában, ezzel 2011. után másodszor lett világbajnok. A nők 62 kilogrammos súlycsoportjában szerezte Irem Yaman Törökország másik aranyérmét.
Az olimpiai ezüstérmes Nur Tatar a nők 67 kilogrammos súlycsoportjában ezüstérmet, Nafia Kuş pedig a 73 kilogrammos súlycsoportban bronzérmet szerzett.