Tíz érmet nyertek a török biliárdosok

Törökország 10 érmet szerzett a Biliárd Európa Bajnokságon.

264589

A Török Biliárdszövetség közleménye szerint a németországi Brandenburgban rendezett Európa-bajnokságon a török sportolók minden kategóriában sikert arattak.
A török válogatott szerezte a legtöbb érmet a bajnokságon: 4 arany, 1 ezüst és 5 bronzéremmel tértek haza a török versenyzők.
Serdar Gümüş szabadjátékban, Berkay Karakurt Gençler és Arda Güngör pedig a 17 év alattiaknak indított egyéni kategóriákban szereztek aranyérmet, a csapatok között pedig a Mecidiyeköy Sport Klub versenyzői, Can Çapak és Birol Uymaz lettek Európa-bajnokok.
Emellett a 9 év után a CEB Európai Biliárdszövetségtől külön meghívást kapott világbajnok, Semih Saygıner a csapatmeccsek sikeres befejezése után megőrizte helyét a világ 32 legjobb játékosa között. Az 16 legjobb közé kerülésért folyó játékot Saygıner 40-34-re elvesztette a világranglistán második helyen álló Eddy Merckx ellen.