Több tucat érmet szereztek a törökök az úszóbajnokságon

A Balkán Ifjúsági Úszóbajnokságon a török versenyzők 31 érmet nyertek

252038

A török Úszószövetség közleménye szerint a Nagyváradon rendezett ifjúsági úszóbajnokságon a fiatal török sportolók kiemelkedő eredményeket értek el.

Beste Samancı 50 és 100 méteres mellúszásban arany, 200 méteres mellúszásban bronz érmet szerzett, így a nők között a bajnokság legsikeresebb résztvevője lett.

Sezin Eligül a nők között 50 méter pillangóban ezüstöt, Almina Ertan 50 méter pillangóban és 50 méter szabadstílusú úszásban bronz érmet szerzett.

A török úszólányok a 4x100 és 4x200 szabadstílusú, valamint a 4x100 vegyes váltóban is 2. helyet szereztek a csapatok között.

A férfiak között Berk Özkul 50 méter pillangóban aranyérmes lett, 100 méter pillangóban és 200 méteres hátúszásban pedig bronzérmes. A 200 méter pillangóban versenyző Gökhan Bozyiğit szintén aranyérmet nyert. Ege Başer pedig az 50 és 100 méteres hátúszásban egyaránt ezüstérmes lett.

Csapatban a török sportolók 5 arany, 18 ezüst és 8 bronz érmet szereztek, ezzel a bajnokság második helyén végeztek.