A bursai lányok lettek a bajnokok

A CEV Challenge Női Röplabda Kupa utolsó visszavágójában a Bursa Büyükşehir Belediyespor legyőzte az orosz Uralocskát

234584

A CEV Challenge Női Röplabda Kupa utolsó visszavágójában a Bursa Büyükşehir Belediyespor 15-11-re legyőzte az orosz Uralocskát.

Az oroszországi Jekatyerinburg városában a döntő első meccsét április 8-án az Uralocska 3-0-ra nyerte. A bursai visszavágót a bursai lányok 3-1-re nyerték. A kupagyőzelmet eldöntő aranyszettet a Bursa Büyükşehir Belediyespor lányai 15-11-re nyerték, ezzel megnyerve a kupát is.

„Nagyon akartuk ezt a győzelmet, és végre megvan a trófea, amire annyira vágytunk!” – nyilatkozta a győzelem után Zeynep Seda Eryüz csapatkapitány.

A CEV Női Röplabda Kupát létezése óta most nyerte másodszor török csapat. 2008-ban a Vakifbank Günes S. ISTANBUL csapata már győzelmet aratott egyszer a bajnokságon.