Győzött a Beşiktaş

A Beşiktaş az UEFA Európa-liga második fordulójában hazai pályán győzött a Liverpool csapata ellen

239703

A Beşiktaş az Európa-liga nyolcaddöntőjében tizenegyesekkel 5-4-re verte a Liverpool csapatát. Az első meccsben a török csapat idegenben 1-0-ra veszített, de a február 26-i visszavágón hazai pályán, Isztanbulban 1-0 (5-4) arányban győzött a Liverpool felett.
Ezzel a brit csapat kiesett a ligából, a törökök viszont bejutottak a legjobb 16 közé.
A törökországi visszavágón a Beşiktaş a második félidő végére 1-0-ra győzött Tolgay Arslan góljával. Miután a hosszabbítás során sem született újabb gól, sor került a tizenegyesekre is is.
Az első négy körben egyik csapat sem hibázott, a Liverpool négy gólját Lambert, Lallana, Can és Allen, a török csapatét Ba, Töre, Kavlak és Hutchinson rúgta.
Az ötödik körben a mérkőzés egyetlen gólszerzője, Arslan belőtte a Beşiktaş gólját, a liverpooli játékos, Lovren azonban hibázott, és a kapu fölé lőtt.
Ezzel a Liverpool kiesett a ligából, és a Beşiktaş jutott a legjobb 16 közé.