Török siker a mezeifutó versenyen

A 72. Juan Muguerza mezeifutó versenyen először állhatott török atléta a dobogóra

197673

A Nemzetközi Atlétikai Szövetség (IAAF) által rendezett 72. Juan Muguerza mezeifutó versenyen Polat Kemboi Arıkan török sportoló második helyet szerzett. Ezzel ő lett az első török mezeifutó, aki a dobogóra álhatott.

A spanyolországi Elgoibar városban idén 72. alkalommal megrendezett versenyen a férfiak 10,8, a nők 6,62 kilométeres távon versenyeztek.

A férfiak között az első helyet 33:02-es idővel az eritreai Teklemariam Medhin szerezte meg, aki mögött csupán 2 másodperccel maradt le a török versenyző, Polat Kemboi Arıkan. Ezüstérmével ő lett az első török sportoló, aki valaha is érmet nyert mezeifutó versenyen. A harmadik helyet 3 másodperces hátránnyal az ugandai Joshua Cheptegei szerezte meg.

A nők között 22:09-es idővel a bahreini Mimi Belete lett aranyérmes, második 4 másodperccel a kenyai Emily Chebet, és a harmadik helyet is kenyai versenyző szerezte meg, 33 másodperces hátránnyal Mercy Cherono állhatott a dobogó harmadik fokára.

Arıkan olyan versenyzőket hagyott maga mögött, mint a tavaly 10 ezer méteren világbajnoki harmadik és a 2013-as mezeifutó világbajnokságon második Paul Tanui, valamint a 2014-ben 3 ezer méteren nemzetközi bajnok Jairus Birech.