Lezajlott a 79. Atatürk Futóverseny

Etiópiai atléta nyerte az Atatürk emlékére rendezett futóversenyt

162867

A dikmeni Keklikpınarıból induló és az ankarai vasútállomáson végződő, 10,8 kilométeres versenyt annak emlékére rendezik, hogy Atatürk bevonult Ankarába.

Az idén 79. alkalommal megrendezett versenyt a férfiak között az etiópiai Egiso nyerte, 29:07 perces eredménnyel, második egy török sportoló, Mehmet Çağlayan 29:19-cel, harmadik pedig szintén egy etiópiai atléta, Fetene Aleme Regasa 29:27 perces eredménnyel.

A nők között török sportoló nyerte az aranyérmet, Sabahat Akpınar 34:32 perces eredménnyel, a második és a harmadik hely is a törököké lett, Şeyma Yıldız 35:02-vel, Meryem Eroğlu pedig 35:27-tel futott be.

A női aranyérmes Akpınar az AA hírügynökségnek tett nyilatkozatában elmondta, hogy másodszor vesz részt az Atatürk Futóversenyen, de aranyérmet először sikerült szereznie.

Akpınar annak ellenére nyerte meg a versenyt, hogy fogyatékkal élő sportoló. Elmondta, hogy célja az, hogy a 23 év alattiak Atlétika Európa-bajnokságán 3 ezer és 5 ezer méteren is elhozza az aranyérmet a fogyatékkal élő sportolók között.