Darts bajnokság zajlik Törökországban

Kemerben véget értek a Török Darts Bajnokság első szakaszának mérkőzései

172931

A Török Bocsa, Bowling és Darts Szövetség által szervezett bajnokságon 150 sportoló vett részt. A Szövetség elnöke, Ahmet Recep Tekcan elmondta, hogy az első szakasz végeztével a bajnokságnak további 7 fordulója van. az összes forduló végén a 6 legjobb férfit és a 6 legjobb nőt fogják a nemzeti válogatottba beválasztani.

Tekcan szerint a legtöbb résztvevő Ankarából és Isztanbulból érkezett a bajnokságra. Ebben az évszakban kevesebb nevező volt, de így is jól sikerült a verseny. A sportolók közül többen panaszkodtak, úgy gondolják, jobb lenne, ha az állam kissé szélesebb költségvetéssel támogatná sportjukat.

A verseny utáni ünnepség keretében a helyezést elért sportolónak érmeket adtak át. A férfiak közül az aranyérmet Utku Karaca, az ezüstöt Mürsel Yavuz, a bronzot Sadık Özdemir és Engin Ceylan megosztva szerezte meg.

A nők között az aranyérem nyertese Şennur Yaşlı, az ezüsté Merve Sözmen, a bronzé pedig megosztva Ayşe Özmen és Cemile Nur Niyan lett.