Világbajnok az USA

Az Egyesült Államok csapata nyerte a 2014-es FIBA Világbajnokságot

125902

A 2014-es kosárlabda világbajnokság döntőjében az amerikai csapat 129-92-re verte Szerbia válogatottját, így megszerezve a világbajnoki címet.

A történelme során 5. alkalommal kupaszerző Egyesült Államok az összesített éremtáblázatban is első helyen áll.

Az USA csapata 129-92-re, 37 pontos különbséggel nyerte a döntő mérkőzést. A legtöbb pontot dobó amerikai játékos Kyrie Irving volt, 26 ponttal. A bajnokság legjobb öt játékosa a következők voltak: Kennet Faried (USA), Pau Gasol (Spanyolország), Nicola Batum (Franciaország), Kyrie Irving (USA) és Milos Teodosic (Szerbia). A döntő legjobb játékosának az amerikai Kyrie Irvinget választották.

A Spanyolországban szervezett 2014-es FIBA kosárlabda világbajnokságot megnyerő USA után a helyezések a következőképpen alakultak: 2. Szerbia, 3. Franciaország, 4. Litvánia. A világkupát VI. Fülöp spanyol király adta át a győztes csapatnak.

A Világkupa történelme során az USA és a volt Jugoszlávia is 5 arany- és 3 ezüstérmet szerzett, azonban az USA 4 bronzérmével Jugoszlávia 2 bronzérme ellen vezeti az éremtáblázatot.