Médiadíjakat nyert a TRT

Törökország élen járó médiaszervezete, a TRT 5 kategóriában is a díjazottak közé került.

588865

Az Anatóliai Kiadók Egyesülete nyilvánosságra hozta a médiadíjak nyerteseit.

Július 15. éjszakáján a TRT volt Törökország szeme és füle.

A nemzet televízióját a puccsisták lerohanták, dolgozóit túszul ejtették, és fegyverrel kényszerítették illegális kiáltványuk beolvasására.

A török nemzet a golyózáporral szembeszállva foglalta vissza a TRT épületét a puccsistáktól.

A július 15-i puccskísérlettel való hősies szembeszállás egyik szimbóluma, a TRT az Év Televíziója díjt nyerte. A TRT vezérigazgató-helyettese, İbrahim Eren hatásos projektjeiért, a TRT képernyőin bekövetkező változások élenjárójaként idén másodszor nyerte ez „Az Év Televíziós Vezetője” díjat. A TRT1 képernyőin futó „Sevda Kuşun Kanadında” című sorozat „Az Év Sorozata” díjat nyerte.

A sorozat egy generáció történetét beszéli el. Először tekinti át nemzeti szempontból az 1970-es éveket. A puccsal való szembeszállást választja témájául.

A TRT1 kihagyhatatlan sorozata, a minden részével nézettségi rekordot döntő "Diriliş" is méltónak bizonyult a díjazásra. Az új generációnak példával szolgáló, nemzeti érzelmeket előtérbe helyező sorozat Halime Hatun szereplőjét életre keltő Esra Bilgiç „Az Éb Sorozatszínésznője” díjat nyerte.

Hasonlóképpen díjat nyert a néha az érzelmekre, néha az értelemre ható "Ömür Dediğin" című program is. A TRT Haber műsorán 2009. óta futó program „Az Év Dokumentumműsora” címet kapta.

A díjakat december 6-án adják át a díjazottaknak.