Турските волейболистки са на полуфинала на европейскотопървенство...

2031060

Националният отбор по волейбол за жени победи Полша с 3-0 в четвъртфиналите на Европейското първенство по волейбол CEV 2023 и се класира за полуфиналите.
В четвъртфиналната среща, играна в столицата на Белгия Брюксел, националите спечелиха първия гейм с 25-23 с резултатната игра на Варгас и поведоха с 1-0.

Докато изоставаха с 21-18 във втория гейм, националите уловиха важна серия със сервиси на Ебрар Каракурт. Водейки с 24-21 с 6 поредни точки, те завършиха гейма със забивка на Варгас и постигна предимство от 2-0 гейма при резултат 25-22.
След 10-та точка в третия гейм турските волейболистки поведоха и спечелиха гейма с 25-18, 3-0 и станаха съперник на Италия, достигайки до полуфиналите.

Националният отбор по волейбол за жени успя да достигне до полуфиналите за 5-и пореден път на Европейското първенство.

Достигайки до полуфиналите за 7-ми път в историята си, Тюркийе достига до полуфиналите през 2003 и 2011 г. В последните 5 национални турнира, 2015, 2017, 2019, 2021 и 2023, те достигнаха до полуфиналите.
След като спечели 2 сребърни и 3 бронзови медала от европейски първенства, Тюркийе е само на 2 победи от спечелването на златния медал в организацията, в която участва като номер 1 в класацията на FIVB.

Националният отбор по волейбол за жени ще се изправи срещу последния европейски шампион Италия в петък, 1 септември, на полуфинал.

Италия, която стана европейски шампион 3 пъти в историята си, последният през 2021 г., стигна до полуфиналите, като спечели всичките 7 мача без да даде гейм. Освен мачовете от групата, Италия победи Испания на 16-финалите и Франция с 3:0 на четвъртфиналите.
Тюркийе победи Италия, срещу която се изправи два пъти в Лигата на нациите на FIVB тази година, с резултат 3-0, без да даде гейм и в двата мача.

Турските волейболистки спечелиха 13-ата си поредна победа в официални мачове.

Тюркийе, която спечели златния медал в Лигата на нациите на FIVB и спечели последните 6 мача в тази организация, спечели и 7 мача на Европейското първенство.

Турция даде само 4 гейма на съперниците си в тези 13 мача.
Звездата на националния отбор Мелиса Варгас се представи страхотно на четвъртфиналите.

Варгас изигра основна роля за победата, като завърши мача с точно 24 точки.