Анадолу Ефес взе президентската купа...

1885958

Анадолу Ефес победи Фенербахче Беко със 71-62 и спечели 36-ата Президентска купа за мъже по баскетбол.

Фенербахче Беко и Анадолу Ефес се изправиха един срещу друг в мача, който се игра в спортна зала Анкара.

Започвайки ефективно мача, Анадолу Ефес затвори първата четвърт с резултат 23-15.

Синьо-белите, които дадоха на съперника си само 8 точки през втората четвърт, влязоха в кръга с 42 - 23.

Докато третият период беше директна битка, Анадолу Ефес доминираше през последната четвърт с 54 - 36.

Запазвайки предимството си, Анадолу Ефес напусна мача със 71 - 62 превъзходство.

Така Анадолу Ефес отнесе трофея в музея си за трети пореден път и общо за 13-и път.

След мача шампионската купа беше връчена на Ефес от вицепрезидента Фуат Октай и министъра на младежта и спорта Мехмет Мухаррем Касапоглу.

За най-полезен играч на мача бе избран Анте Жизич от Анадолу Ефес.

Етикети: #баскетбол