САЩ взеха първото място в турнира по щафетно бягане...

Юсеин Болт се оттегли от последното състезание на 4x200 метра...

260672

Световното първенство по щафетно бягане проведено в столицата на Бахамските острови Насау приключи с превъзходство на САЩ.

Второто поредно световно първенство стана сцена на  надпреварата между САЩ и Ямайка в дисциплините 4x100 и 4x200 метра.

Първото място заеха САЩ със седем златни медала и актив от 63 точки а второто място зае отборът на Ямайка.

На трето място се класира отборът на Полша.

Юсеин Болт се отказа в последния момент от участие в надпреварата 4x200. Мениджърът на Болт отбеляза че спортистът се е оттеглил поради контузия.

В надпреварата от първия ден на шампионата, Болт бе на последния пост на 4x100 метра, но пое щафетата пет метра след водещия американски атлет и не съумя да скъси тази преднина. САЩ спечелиха златото а Ямайка се задоволи със сребърния медал.