САЩ-Сърбия 129:92

САЩ са световен шампион по баскетбол...

125737

САЩ станаха световен шампион по баскетбол на организирания в Испания световен шампионат.
На играната късно снощи финална среща, САЩ победиха Сърбия с резултат 129 на 92 и спечелиха златния медал.
САЩ спечелиха пета поредна световна титла и се покачиха на челно място в класацията по медали в мъжкия баскетбол.
Сребърния медал взе Сърбия, бронзовия Франция, а на четвърто място се класира Литва.
Купата бе връчена на световния шампион САЩ от страна на краля на Испания Фелипе Шести.
САЩ и бивша Югославия имат по пет златни и три сребърни медала от световно първенство по баскетбол, но САЩ имат 4, а бивша Югославия, чийто екол е продължаван от Сърбия, има 2 бронзови медала, което поставя САЩ на челна позиция по брой на медалите.