Guliyev s-a clasat pe locul 2 în Maroc

1220027

La cea de-a șasea etapă a Ligii Diamond organizate de Asociația Internațională a Federațiilor de Atletism (IAAF), atletul național Ramil Guliyev s-a clasat pe locul II la proba masculină de 200 de metri.

Guliyev, care a concurat în cursa de 200 de metri care s-a desfășurat la Rabat, capitala Marocului, a ocupat locul doi cu timpul de 20,28.

Canadianul Andre de Grasse a încheiat primul  proba de 200 de metri în  20 de minute 19 secunde. Ecuadorianul Alex Quinonez a ocupat locul trei (20.30).

Campionul mondial și european, Ramil Guliyev, a acumulat până acum 27 de puncte în Diamond League și își menține poziția de lider.