Pierdere critică din partea echipei Fenerbahçe

Pierdere critică de puncte din partea echipei Fenerbahçe în cursa pentru primul loc...

2091877

Fenerbahçe a remizat, scor 1-1, cu Samsunspor, în cea de-a 21-a săptămână a Superligii.

În debutul partidei disputate pe stadionul Ülker, galben-albaștrii au preluat conducerea prin golul lui İrfan Can Kahveci din minutul 12.

În ciuda faptului că a creat poziții în restul primei reprize, Fenerbahçe nu a reușit să mărească scorul și a intrat la vestiare cu un avantaj de 1-0.

Începând repriza secundă într-o manieră greoaie, jucătorii Fenerbahçe au acceptat jocul pe propria jumătate.

Yılport Samsunspor a egalat prin golul marcat de Emre Kılınç în minutul 63.

După egalare, deși directorul tehnic İsmail Kartal a făcut demersuri pentru a prinde superioritatea, galben-albaștrii nu au reușit să înscrie golul, iar meciul s-a încheiat la egalitate, 1-1.

Cu această remiză, Fenerbahçe și-a adus numărul de puncte la 54, păstrându-și poziția de lider cu medii.