Manchester United a eliminat-o pe Chelsea...

În Premier League din Anglia, Manchester United a învins-o pe Chelsea cu 4-1 și s-a calificat în sezonul următor al UEFA Champions League.

1991325

Manchester United a primit-o pe Chelsea în meciul amânat de pe stadionul Old Trafford.

Cu golurile marcate de Casemiro în minutul 6 al meciului și Anthony Martial în minutele de prelungire ale primei reprize, Manchester United a intrat la pauză cu 2-0.

Bruno Fernandes a mărit diferența la 3 cu un gol din penalty în minutul 73, în timp ce Marcus Rashford a realizat scorul de 4-0 în minutul 78.

Joao Felix, de la Chelsea, a marcat în minutul 89 și a dus scorul la 4-1.

Cu acest rezultat, Manchester United, care s-a clasat pe locul 3 în campionat cu 72 de puncte, și-a garantat prezența printre primele 4 echipe din Premier League și s-a calificat în sezonul viitor în UEFA Champions League.

Chelsea, care a avut un sezon prost, a rămas pe locul 12, cu 43 de puncte.

Sezonul din Premier League se va încheia cu meciurile din săptămâna 38, care se vor disputa în weekend.