Cenk Tosun a marcat un gol în meciul Everton - Crystal Palace

Echipa gazda a câștigat meciul cu scorul de 2-0 datorită și golului marcat de Cenk Tosun.

1073184

În cea de-a 9-a săptămână din cadrul primei ligi engleze echipa Everton a găzduit la Goodison Park meciul cu Crystal Palace.

Prıma Repriză a meciului s-a încheiat cu scorul 0-0 iar în repriza  a doua echipa gazda a marcat 2 goluri. Primul gol a fost înscris  în minutul 87 de Dominic Calvert-Lewin, al doilea gol – în minutul 89 de Cenk Tosun. Tosun a fost  introdus pe teren în minutul 67 în locul lui Bernard și a înregistrat al doilea gol în acest sezon.

Formația Everton astfel câștigând al treilea meci consecutiv  a acumulat 15 puncte și s-a plasat pe locul 8. Crystal Palace, care nu a reușit să câștige niciunul din 4 meciuri disputate a rămas pe locul 15 cu 7 puncte acumulate.