Franța s-a calificat în finala Cupei Mondiale

În finala mică a turneului, pentru locul trei se vor lupta Croația și Maroc sâmbătă la ora 18:00.

1919210

Învingând Marocul cu scorul 2-0, Franța a ajuns în finala Cupei Mondiale FIFA 2022

„Cocoșii” se vor înfrunta în finală cu Argentina și Messi.

Marocul se va înfrunta cu Croația în finala mică.

În meciul de ieri Franța a trecut rapid în avantaj cu golul spectaculos al fundașului Theo Hernandez în minutul 5.

În timp ce Marocul a creat multă presiune la poarta adversarului în repriza a doua, Kolo Muani a apărut pe scenă în minutul 79.

Relaxându-se cu acest gol, Franța nu a primit niciun gol în restul meciului și a devenit adversarul Argentinei în finală.

Finala Cupei Mondială FIFA, Franța – Argentina, se va disputa duminică la ora 18:00.