Meci amical Turcia – Republica Moldova, scor 2-0

Echipă națională de fotbal a jucat cu reprezentanta Republicii Moldova în Germania.

1651514

Echipă națională de fotbal A a învins naționala Moldovei cu scorul 2-0 în ultimul meci amical înainte de EURO 2020, care va începe pe 11 iunie.

Jucătorul turc Burak Yılmaz a marcat un gol în minutul 58 și Cengiz Ünder în minutul 77.

Meciul s-a încheiat cu scorul 2-0.

Echipa turcă a finalizat meciurile de pregătire cu înfruntarea cu Moldova.

Învingând Azerbaidjanul cu scorul 2-1 în primul meci amical la Antalya, echipa națională a remizat cu Guineea în al doilea meci, scor 0-0.

Echipai națională va rămâne în Germnia până în data de 10 iunie, în care va merge  la Roma unde se va confrunta cu reprezentanta Italiei în meciul de deschidere al EURO 2020 pe stadionul olimpic de la Roma în data de 11 iunie.