Με το δεξί ξεκίνησε η Φενέρμπαχτσε

328780

Με το δεξί ξεκίνησε η Φενέρμπαχτσε στο φετινό πρωτάθλημα.

Η Φενέρμπαχτσε νίκησε 2-0 την Εσκισεχίρσπορ στο εναρκτήριο παιχνίδι της σεζόν 2015-16 της Σούπερ Λίγκας Spor Toto.

Αν και η Φενέρμπαχτσε δεν μπήκε δυνατά στο παιχνίδι στο γήπεδο Σουκρού Σαράτσογλου, κατάφερε να σκοράρει δυο γκολ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Ο Μούσα Σόου και ο Χοσέ Φερνάντο Βιάνα ντε Σαντάνα (Φερναντάο) στο πρώτο και τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων αντίστοιχα διαμόρφωσαν το τελικό σκορ.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Φενέρμπαχτσε αν και είχε καλές ευκαιρίες δεν κατάφερε να αλλάξει το σκορ.

Η νίκη αυτή αναπτέρωσε το ηθικό των παικτών της Φενέρμπαχτσε που θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον Ατρόμητο την Πέμπτη 20 Αυγούστου στην πρώτη αναμέτρηση της φάσης των πλέι οφ του Europa League.