Dinamo Banco di Sardegna Sassari – Anadolu Efes 75-82

Το συγκρότημα του Ντούσαν Ίβκοβιτς μετρά δυο νίκες σε ισάριθμους αγώνες στην THY Euroleague

170481

Η Anadolu Efes επέστρεψε νικήτρια από την Ιταλία.

Η τουρκική ομάδα επικράτησε 82-75 της στην 2η αγωνιστική στον 1ο όμιλο της THY Euroleague.

Το συγκρότημα του Ντούσαν Ίβκοβιτς ολοκλήρωσε το πρώτο δεκάλεπτο προηγούμενο 24-16 και 47-40 το ημίχρονο.

Η τρίτη περίοδος έκλεισε με 63-56 υπέρ της Anadolu Efes η οποία διατήρησε το προβάδισμα της και στην τελευταία περίοδο, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται στο 82-75.

Πρώτος σκόρερ του αγώνα ήταν ο Ζερόμ Ντυσόν της ιταλικής ομάδας με 21 πόντους, ενώ πρώτος σκόρερ της Anadolu Efes ήταν ο Νέναντ Κρστιτς με 15 πόντους.

Η τουρκική ομάδα είχε ξεκινήσει με το δεξί τις υποχρεώσεις στην Ευρώπη με εντός έδρα νίκη επί της Unics Kazan με 82-76 στην πρώτη αγωνιστική της THY Euroleague.