Tinerii judoka din Turcia s-au clasat pe locul doi în Europa

1803043

Tinerii judoka din Turcia au câștigat patru medalii, inclusiv o medalie de aur, în a doua și ultima zi a Cupei Europene ce a avut loc ieri în Grecia.

Merve Azak a cucerit o medalie de aur la categoria 48 de kilograme feminin, Ayşenur Karadağ la  categoria 57 de kilograme feminin, și Cem Ata Demirtaş la 90 de kilograme masculin au obținut medalii de argint şi Çağla Serdar a cucerit bronzul la 48 de kilograme feminin în cadrul evenimentului din  capitala Greciei Atena.

În clasamentul pe țări Turcia a ocupat locul doi cu un total de 2 medalii de aur, 1 de argint și  2 de bronz.

Sportivii naționali au câștigat o medalie de aur, una de argint și două de bronz în prima zi a Cupei Europene.