Meci incredibil între Chelsea și Manchester City...

În cea de-a 12-a etapă din Premier League, Chelsea și Manchester City au remizat cu scorul de 4-4, într-un meci care s-a transformat într-un duel al golurilor.

2063642

Golurile echipei Chelsea au fost marcate de Thiago Silva în minutul 29, Raheem Sterling în minutul 37, Nicolas Jackson în minutul 67 și Cole Palmer din penalty în minutul 90+5.

Golurile formației Manchester City au fost marcate de Erling Haaland în minutele 25 (din penalty) și 47, Manuel Akanji în minutul 45+1 și Rodri în minutul 84.

Cu acest rezultat, Manchester City, care a ajuns la 28 de puncte, a preluat conducerea în fața echipei Liverpool, la o diferență de un punct.

Chelsea, care a urcat la 16 puncte, s-a regăsit pe locul 10.

Manchester City a pus capăt unei serii de 3 victorii consecutive și va primi vizita formației Liverpool în etapa a 13-a.

Chelsea va înfrunta în deplasare pe Newcastle United.