Victorie fără precedent de la Galatasaray în Anglia...

Galatasaray a învins,în deplasare, echipa Manchester United cu 3-2 în meciul din cadrul etapei a 2-a Ligii Campionilor, grupa A, deși a fost condusă de două ori.

2045923

Zaha, Kerem și Icardi au marcat golurile de triumf pentru galben-roșii.

Arbitrul slovac Ivan Kruzliak a condus meciul disputat pe stadionul Old Trafford.

Manchester United a preluat conducerea cu 1-0 în minutul 17, prin golul marcat de Rasmus Hojlund.

La 6 minute după acest gol, Wilfried Zaha a egalat pentru reprezentativa Türkiye: 1-1.

Prima repriză a meciului s-a încheiat cu acest scor.

Formația Manchester United a preluat din nou conducerea în minutul 67, datorită golului înscris de Rasmus Hojlund.

Galatasaray a dus scorul la 2-2 în minutul 71, prin Kerem Aktürkoğlu, la assistul oferit de Barıș Alper Yılmaz.

Brazilianul Casemiro a provocat un penalty în minutul 77 și a fost eliminat cu al doilea cartonaș galben.

Atacantul argentinian Mauro Icardi nu a reușit să valorifice lovitura de pedeapsă în minutul 78, dar s-a revanșat în minutul 81, aducându-și echipa în avantaj cu 3-2.

În condițiile în care nu au mai fost alte goluri în minutele rămase, Galatasaray s-a întors din deplasarea din Anglia cu o victorie cu 3-2 și a obținut 3 puncte.

Cu acest rezultat, reprezentantiva noastră, care își continuă drumul neînvinsă, și-a mărit numărul de puncte la 4 în grupă.

Manchester United a rămas cu 1 punct.

În celălalt meci al grupei, Bayern Munchen a învins Copenhaga cu 2-1 și a făcut 6 puncte.