Fotbalistul de origine turcă, Enes Sali, a intrat în istoria fotbalului românesc

Enes Sali a devenit cel mai tânăr jucător care a înscris un gol în Liga României.

1706237

Fotbalistul de origine turcă, Enes Sali, care joacă în cadrul Naționalei de fotbal juniori a României, a devenit cel mai tânăr jucător care a înscris un gol în Liga 1, campionatul de fotbal din România.

Enes Sali, în vârstă de 15 ani, care joacă pentru echipa Farul Constanța, antrenată de legendarul fotbalist al Galatasaray, Gheorghe Hagi, a intrat în istoria României marcând un gol în meciul ligii  în care ei au învins echipa Acadamica Clienceni cu scorul 5-0.

Născut în data de 23 februarie 2006 în Canada, Enes Sali a devenit cel mai tânăr jucător care a înscris un gol în Liga României.

Enes Sali a intrat în joc în minutul 46 al meciului, în care echipa sa a învins Acadamica Clienceni cu sorul 5-0 și a înscris golul final al echipei sale în minutul 85.