Sikerrel tér haza a török női válogatott

A török válogatott tagja, Nesrin Baş 72 kg-ban aranyérmet nyert a Romániában megrendezett birkózó Európa-bajnokságon.

2103732

A török válogatott tagja, Nesrin Baş, aki a fővárosban, Bukarestben rendezett versenyen a női 72 kg-os kategóriában lépett szőnyegre, a döntőben a legutóbbi Európa-bajnok román birkózóval, Alexandra Nicoleta Anghellel csapott össze.

A 21 éves nemzeti sportoló, aki a mérkőzés végéig kiváló teljesítményt nyújtott, 5-1-re legyőzte ellenfelét, és megnyerte pályafutása első Európa-bajnokságát.

Eközben a török női válogatott 3 arany-, 1 ezüst- és 1 bronzéremmel 107 ponttal a második helyen végzett az Európa-bajnokságon.

Ukrajna végzett az élen 112 ponttal, Azerbajdzsán pedig a harmadik helyen 68 ponttal.

Buse Tosun Çavuşoğlu 68 kg-ban, Nesrin Baş 72 kg-ban, Yasemin Adar Yiğit 76 kg-ban arany-, Evin Demirhan Yavuz 50 kg-ban ezüst-, Zeynep Yetgil 53 kg-ban bronzérmet szerzett.