Victor Kiplangat
Yaroslava Mahuchikh
Neeraj Chopra

A bajnokság 9. és egyben utolsó napján 8 sportágban osztották ki az érmeket.

A kenyai Mary Moraa 1: 56: 03-mal aranyérmet nyert a női 800 méteres síkfutásban.

Moraa, aki az eddigi legjobb teljesítményét nyújtotta, az első világbajnoki címét is megnyerte.

A bahreini Minfred Mutile Yavi a világ idei legjobb idejével, 8: 54: 29-es eredménnyel aranyérmet nyert a női 3 ezer méteres gátfutásban, ezzel az idei egyik legjobb teljesítményt nyújtotta.

Ez az első alkalom, hogy Yavi világcsúcsot állított fel.

Férfi 5 ezer méteren a legutóbbi Európa- és világbajnok Jakob Ingebrigtsen az utolsó métereken erős hajrával az első helyen haladt át a célvonalon.

A norvég versenyző 13: 11: 44-es eredménnyel megszerezte két egymást követő világbajnoki győzelmét.

A férfi maratonon az ugandai atléta, Victor Kiplagat nyerte az aranyérmet 2 óra 8 perc 53 idővel.

Hüseyin Can török versenyző 2 óra 22 perc 11 másodperces eredménnyel az 50. Helyen végzett a maratonon, míg Kaan Kigen Özbilen nem tudta elérni a célvonalat.

A női magasugrásban az ukrán Yaroslava Mahuchikh nyerte a bajnoki címet, aki 2 méter 1 centimétert ugrott.

A férfi gerelyhajításban Neeraj Chopra indiai versenyző 88, 17-et hajított, ezzel nyerte a bajnoki címet.

A nap végén a 4x400 méteres váltó versenyeket rendezték.

A férfiaknál az amerikai csapat nyújtotta az idei legjobb teljesítményt 2:27:31-es eredménnyel, és nyerte a bajnokságot.

A nőknél Hollandia világcsúcsot  ért el 3: 20: 72-es eredménnyel.

Különösen Femke Bolnak az utolsó 50 méteren nyújtott teljesítménye országát a harmadik helyről a bajnoki címig vezette.

Az Amerikai Egyesült Államok az éremtáblázat első helyén végzett összesen 29 éremmel, 12 arany-, 8 ezüst- és 9 bronzéremmel.