Nyert Belgium ellen a török női röplabda-válogatott

A török női röplabda-válogatott az FIVB Nemzetek Ligája 1. hetének utolsó mérkőzésén 3-1 arányban legyőzte Belgium csapatát.

1838325

A Nemzetek Ligája 1. hetének első mérkőzésén Olaszországot 3-0-ra verő török válogatott a második mérkőzésen 3-1-re kikapott Kínától.

A 3. mérkőzésen Törökország 3-0-ra verte Bulgáriát.

Giovanni Guidetti török vezetőedző a bulgáriai meccstől eltérő 3 új játékossal kezdte a Belgium elleni mérkőzést.

Az olasz edző Saliha Şahin, Hande Baladin és Ayça Aykaç helyett Meliha İsmailoğlu, İlkin Aydın és Simge Şebnem Aköz játékosokkal kezdte a meccset.

A mérkőzés 1. perceiben mentésre kényszerülő török csapat az 1. szettet 25-15-re elvesztette. A 2. szettben jól védekező válogatott 25-21-re nyerte a szettet, és így egyenlített.

A 3. szettben Eda Erdem csapatkapitány, Ebrar Karakurt és Zehra Güneş kiemelkedő játékával is védekezésével a csapat 25-21-re nyert.

A török válogatott a lelkesedését vesztett belga csapat ellen a 4. szettet 25-15-re hozta, és így 3-1-re nyerte a mérkőzést.