Salomon futói versenyeztek Nevşehirben

80 ország 2 ezer 650 futója indult a Salomon Cappadocia Ultra-Trail terepfutó versenyen Nevşehirben.

1291261
Salomon futói versenyeztek  Nevşehirben

A kezdőpont Ürgüp volt, három pálya volt, az egyik 119 kilométer, a másik 63 kilométer és a harmadik 38 kilométer hosszú volt.

Ezer 455 tájfutó versenyezett a 38 kilométeres Cappadocia Short Trail pályán, és az ukrán Serhii Popov győzött, a török Ahmet Arslan a második, a dél-afrikai Thabang Madiba pedig a harmadik helyen végzett a 38 kilométeres pályán.

A nőknél pedig az urkán Olha Havlytska győzött, az ukrán Sofiya Porokhnavets a második, a török Aysel Aydın a harmadik helyen végzett.

753 tájfutó tette meg a 63 kilométeres pályát, és a férfiaknál a török İrem Can Ayaz végzett a 63 kilométeres táv első helyén, Özgür Özdoğan a második, az orosz Mikhail Nikonov a harmadik lett.

A nőknél a belga Manuela Soccol végzett a 63 kilométeres táv első helyén,  a brit Jo Meek a második, Eve Bugler pedig a harmadik helyen végzett.

A férfiaknál a francia Yannick Noel végzett a 119 kilométeres táv első helyén, a belga Stijn Van Lokeren a második, a spanyol Juan Jose Larrotcha pedig a harmadik helyen végzett.

A nőknél pedig az ausztrál Lou Clifton az első, a spanyol Teresa Nimes Perez a második, az olasz Giulia Vinco pedig a harmadik helyen végzett.