Kenan Sofuoğlu második lett Thaiföldön

A szezon első pontjait szerezte a török bajnok a Supersport világbajnokság második futamán

449755

A Supersport Világbajnokságban versenyző, négyszeres világbajnok Kenan Sofuoğlu második helyen végzett az idei szezon második versenyén Thaiföldön.

A burirami 4.554 méter hosszú Chang nemzetközi versenypályán 17 kört kellett megtenniük a versenyzőknek.

A negyedik helyről rajtoló Jacobsen, a Honda pilótája állt az élre a verseny elején, az első kör végére a Kawasaki Puccetti csapatában versenyző Kenan Sofuoğlu a második, az MV Agusta Reparto Corse pilótája, Cluzel a harmadik helyen állt.

Kenan a 10. körre a 4. helyre esett vissza, a 13. körben állt vissza a 3., a 15. körre a 2. helyre.

Cluzel két körrel a verseny vége előtt állt az élre, és itt is fejezte be a futamot. A második helyért az utolsó méterekig folyt a küzdelem, amelyet végül Kenan nyert meg, aki mindössze 0,8 másodperccel maradt el a győztestől, a harmadik pedig 0,14 másodperccel Jocobsen lett.

A Supersport világbajnokság harmadik fordulója április 3-án lesz a spanyolországi Aragon versenypályáján.