Ismét győzött Sofuoğlu

A hollandiai futam után még mindig az élen áll Kenan Sofuoğlu motorversenyző a Supersport Világbajnokságban

242552

A Supersport Világbajnokság Hollandiában rendezett 4. futamát megnyerő török motorkerékpáros, a Kawasaki Puccetti pilótája a második győzelmét aratta egymás után.

A szezon negyedik bajnoki futamát a hollandiai Assen városának 4.542 méteres pályáján rendezték, ahol 18 kört tettek meg a versenyzők. A rajtot követően a brit Kyle Smith állt az élre, őt követte Kenan Sofuoğlu, Jules Cluzel és Patrick Jacobsen.

A 3. körben Cluzel megelőzte a török versenyzőt. A 4. körben Smith hibázott, így Cluzel és Sofuoğlu is megelőzte őt.

A Cluzel-Sofuoğlu páros maga mögött hagyta az összes többi versenyzőt, majd a török motoros 8 körrel a verseny vége előtt az élre állt, és ellenfele támadásainak ellenére is megőrizte vezető pozícióját, ezzel a szezon 2., pályafutása 29. győzelmét aratva. Az MV Agusta Reparto Corse versenyzője, Cluzel a második, a PATA Honda pilótája, Smith pedig a harmadik helyen végzett.

Kenan Sofuoğlu így 80 ponttal vezeti a bajnokságot, a második helyezett 25 pontos különbséggel Jacobsen.

A Supersport Világbajnokásg 5. futamát május 10-én rendezik az olaszországi Imola pályáján.

A Kawasaki Puccetti csapatában a Europe Superstock 600 Bajnokságban versenyző 18 éves török motoros, Toprak Razgatlıoğlu szintén megnyerte a szombaton, ugyanezen a pályán rendezett versenyt, így a szezon harmadik futamában is első helyen végzett.

A szezon első négy futamát követően a versenyzők és csapatok állása a következő: